Broda, jako atrybut Geeka

Broda, jako atrybut Geeka

Broda jest modna. Już od pewnego czasu hoduję brodę na swojej twarzy. Zarost sprawia, że wygląda się poważniej oraz bardziej męsko moim skromnym zdaniem. Jakieś 3 lata temu wpadłem na pomysł co by było gdybym przestał się golić ? No właśnie spodobało mi się I tak zostało. Oczywiście golę się tak czy siak przykracając brodę.

Nie mam obsesji na punkcie brody. Nie chodzę do specjalisty który strzeże brody, czy nie stoję godziny przed lusterkiem, aby równo od linijki ją przeciąć. Robię to mniej więcej by ją skrócić. Ostatnio zauważyłem, że w zależności od dnia potrafi być ona czasami twarda i szorstka. Tutaj mi się zaświecilo w głowie światło. Nie potrzebuje żadnych profesjonalistów do pielęgnacji brody, ale przydało by się o nią zadbać. Wpadłem na pomysł przejść się do jakiejś drogerii, aby zobaczyć czy nie mają jakiś kosmetyków do brody. Nie wiem czy wiecie jak te drogerie potrafią być wielkie jak supermarkety.

Broda sama się nie wypielęgnuje. Wybór kosmetyków do brody

Broda. Narzędzia do pielęgnacji Brody

Spytałem się ekspedientki o kosmetyki do brody zaprowadziła mnie do skromnej półeczki, na której znajdowało się dosłownie parę kosmetyków. Przypuszczam, że 80% kosmetyków są przeznaczone dla kobiet, dlatego taki mały wybór. Omijając ten mały wybór wziąłem się do wędrowania etykiet. Część z tych kosmetyków były to szampony do brody. W sumie nie rozumiem po co mi szampon do brody skoro mogę umyć ją zwykłym szampanem do włosów. Udało mi się po paru ulotkach ustalić, że potrzeba mi olejek do brody. Przeczytałem na jednej z ulotek, że działa właściwie jak by taka odżywka do brody. W końcu znalazłem odpowiednią oliwke w której był dokładnie opis  że służy ona do tego aby broda była bardziej miękka. Właściwie bez dłuższego zastanawiania udałem się z moją zdobyczą do kasy. Zapłaciłem za nią niewielką cenę 35 zł.

Użyłem oliwki raz wczoraj i zapach dla mnie bym niezbyt przyjemny, w przeciwieństwie do mojej partnerki, której zapach podobał się bardzo. Dzisiaj patrząc po jednym użyciu już widzę różnice, że broda jest bardziej delikatna. Więc jednak te kosmetyki coś tam dają nieraz. Jeśli ktoś ma brodę i chciałby była delikatna, nie kująca, fajna w dotyku też polecam rozejrzeć się za taką oliwką do brody. Każdy porządny Geek powinien mieć brodę (oprócz oczywiście Pań).

Dodaj komentarz