Vainglory – Podstawy Gry cz.1

Vainglory – Podstawy Gry cz.1

     Vainglory jest to wieloplatformowa gra z gatunku MOBA. Rozgrywka jest podobna do słynnego LoLa (League of Legends). Naszym głównym zadaniem jest rozwalenie Nexusa, który znajduje się w bazie wrogów. W naszej rozgrywce zabijamy przeciwników i rozwalamy wieże, które chronią dostęp do Nexusa przeciwnika. Vainglory jest to typowa gra zespołowa. Czemu akurat piszę o tej grze? Jest to jeden z moich faworytów z gier mobilnych. Gra jest ciągle rozwijana i naprawdę ma bardzo duży potencjał.

Znalezione obrazy dla zapytania vainglory

Choć gra głównie była przeznaczona na urządzenia mobilne, to może się pochwalić naprawdę bardzo ładną oprawą graficzną. Studio Super Evil MegaCorp które stworzyło grę, składa się z przez byłych pracowników firm Riot. Gra jest starannie zaprojektowało grę w stylu, świata fantasty. Starcia Multiplayer (z innymi graczami), sprawiają, że grą ciężko się znudzić. (bardziej można się zirytować, jeśli ktoś ciągle przegrywa). W dawnej wersji gry mieliśmy około 5 trybów gry: Tryb treningowy (solo), Casual Boty 3 vs 3, Casual Gracze 3 vs 3, Ranked Gracze 3 vs 3, Battle Royal. Obecnie trybów jest jeszcze więcej, ponieważ zostały dodane tryb 5 vs 5. Ja akurat uwielbiam 3 vs 3 i na tym trybie od zawsze się skupiam. Moim skromnym zdaniem fajnie, że gra się rozwija i jest coraz więcej trybów gry, dla większej liczby graczy, ale 5 vs 5 jest jeszcze niedopracowane i należy na nie patrzeć z przymrożeniem. Nie nazwał bym tego nowego trybu gry gotowym produktem, lecz czymś co jeszcze raczkuje rozwijając się.

Pod względem graficznym i cały interface jest ciągle udoskonalany aż do perfekcji. Kiedyś panel gry, gdy się ją włączyło wyglądał naprawdę bardzo skromnie. Dzisiaj to bardzo rozbudowany panel.

Znalezione obrazy dla zapytania vainglory interface

W grze mamy Poziomy, Gildie, Questy Ekwipunek, możliwość zdobycia darmowych przedmiotów przez oglądanie reklam oraz możliwość otworzenia za darmo skrzyni co 5h z której wylatują przedmioty, bądź kasa. W grze do wyboru są obecne 43 postacie.

Każda z postaci posiada swoje wyjątkowe umiejętności. Ale głównie postacie dzielą się na 3 podstawowe ogólne grupy:

Carry – jest to postać, która na linii broni wieży przed przeciwnikiem i przed potworkami, które również mogą rozwalić wieżę.

Jungler – jest to postać, która ubija najsilniejsze potwory w jak najszybszym czasie, aby zdobyć dużą ilość złota i najważniejsze, szybko nabić jak największy lvl, po to aby wesprzeć Carry na linii.

Support – jest to typ postaci, która wspiera Carry oraz Junglera. Support może leczyć (Healer) lub być Tankiem (postać posiadająca dużą obronę oraz większą ilość życia niż inne postacie). Oczywiście Support może być również mieszany. Oprócz samego typu postaci Support ma za zadanie obserwowania jungli oraz line aby w czasie ataku wesprzeć swoich sprzymierzeńców. Odpowiada również za rozłożenie, zneutralizowanie min. Często jest jakby Kapitanem, który kieruje zespół gdzie ma iść, kogo obiera za cel.

Jak na razie to by było na tyle z pierwszej części. Jeśli podoba się wam gra, albo po prostu jesteście jej ciekawi łapcie linka.

Znalezione obrazy dla zapytania download on the apple storeVainglory Google Play

 

Dodaj komentarz