Cyberpunk 2077 trafia na wyłączność Microsoftu!

Cyberpunk 2077 trafia na wyłączność Microsoftu!

Studio CD Project Red znane nam z Polskiej gry Wiedźmin, która powstała na podstawie książki Andrzeja Sapkowskiego Saga o Wiedźminie, już od dłuższego czasu pracuje nad nową grą o nazwie Cyberpunk 2077.

 

Dużo niewiadomych było związane z grą. Dochodziły przecieki z wewnątrz firmy, że mają problemy z projektem gry i nic nie idzie do przodu. Skutkowało to oczywiście dość dużym spadkiem na giełdzie, który nie trwał długo. Okazało się,  że CD Project pracuje nad daną produkcją. Świadczyło to umieszczenie na Twitterze postu w którym firma oświadcza, że gra ma się dobrze i oczywiście dołączyli grafikę z gry.

W czerwcu 12-14 czerwca odbędą się Targi E3 w Los Angeles, gdzie gra ma zostać zaprezentowana w całej okazałości. Rectify Gaming doniosło, że Microsoft ma wyłączność marketingową do Cyberpunk 2077. Nie są to jednak oficjalne informacje potwierdzone przez Microsoft czy studio Red. Jeśli, rzeczywiście Sony przegrało wyłączność marketingową  na grę, będzie to oznaczać oczywiście prezentację gry przez Microsoft jako pierwsi np: pokazanie pierwszych Gameplayerów na Xbox’a. Oczywiście nie oznacza to, że gra będzie i wyłącznie na platformach Microsoftu. Jest to tylko wyłączność marketingowa, która pozwoli Microsoftowi reklamowanie swojej konsoli na danej grze lub wykorzystując ją na wiele sposobów w reklamach i wydarzeniach, targach.

Oczywiście do premiery gry jeszcze daleka droga. Choć premiera gry nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona to dochodzą pogłoski, że może to być końcówka 2020 roku czyli około grudnia. Niestety jak wiemy CD Project lubi przekładać premiery, ale też wiadomo, że warto czekać. Data premiery Wiedźmina 3 też była przekładana, ale za to jakość na którą wszyscy czekali była oczywiście rewelacyjna. Wiedźmin 3 zgarnął większość nagród w roku wydania i dalej jest bardzo dobrze sprzedającą się grą. Teraz pytanie czy Cyberpunk będzie taki sam? Oglądając kiedyś wywiad z koordynatorem projektu, powiedział, że chce by był tak dobry jak Wiedźmin lub lepszy. Czy futurystyczny mroczny świat Si-Fi wciągnie graczy tak jak świat Fantasy z Wiedźmińskiego świata.

Dodaj komentarz